Nejčastější dotazy

Jak je to sklo těžké, nevypadne mi okno z pantů?
Tento dotaz je velmi častý. Opláštěné izolační dvojsklo váží cca 20kg/m2, což je hmotnost, kterou drtivá většina pantů bez jakýchkoli potíží unese. Nicméně každé okno je jiné a proto jsou panty a jejich nosnost zkontrolovány našimi konzultanty, aby ani v budoucnu nedošlo k vypadnutí křídla z rámu. V tomto ohledu Vám může být zárukou, že za celou dobu existence naší firmy se ještě nestalo, aby některé okno vypadlo.

Je dobré provést nátěr? A kdy?
Pokud je barva starší a už se začíná pomalu loupat, doporučujeme nátěr provést. S nátěrem je nejlepší počkat až po konzultaci, protože naši konzultanti Vám dovedou přesně vymezit plochu, která bude po zateplení zakrytá a nebude ji tedy nutné natírat - ušetříte si práci i peníze.

Montovali jste někde poblíž? - Rád bych to viděl.
Ano, vzhledem k tomu, že na trhu působíme již řadu let a každý rok namontuteme spoustu oken v rodinných domcích a bytech je veliká pravděpodobnost, že ve Vašem okolí jsme již pracovali. Náš konzultant Vám jistě prozradí místo, kde byla již montáž provedena. Samozřejmě bereme ohled nejen na spokojenost, ale také na soukromí našich klientů, proto si u nich vždy nejdřív ověříme, zda můžeme jejich adresu poskytnout.

Když mám zdvojená okna s meziskelní žaluzií, můžou být zachovány?
Ano. Pokud máte klasická zdvojená okna, žaluzie po provedení montáže můžou být zachovány. Pokud si nejste jistí, zeptejte se našeho konzultanta - řekne Vám přesně, jestli si můžete nechat původní žaluzie.

Jak mám věřit, že to, co slibujete splníte?
V dnešní době plné podvodníků je tato otázka jistě na místě a je opravdu častá. My se jí nebojíme a jsme naopak rádi, že se ptáte. Co se týká prostupu tepla okny, jsme držitelé certifikátu CSI Zlín, který potvrzuje, že námi nabízená dvojskla skutečně dokáží zadržet tolik tepla a hluku, kolik uvádíme. Jako první firma v oboru jsme získali již v roce 2004 certifikát jakosti ISO 9001:2001 a v roce 2008 jsme jej rozšířili o certifikát environmentu ISO 14001:2005, což jsou certifikáty potvrzující kvalitu a péči o životní prostředí. Nicméně naší největší zárukou nám jsou právě naši spokojení zákazníci, kteří si naše služby již objednali.

Jak nenaletět podvodníkům?
Zde je odpověď poněkud těžší, ale pokusíme se vypsat alespoň základní varovné signály: Pokud firma nabízí až podezřele nízké ceny, je to varování. Certifikáty na vlastnosti výrobku by měly být v každé firmě samozřejmostí, proto prosím požadujte jejich předložení. Pokud Vám certifikát nebude předložen, nebo již nebude platný, určitě se ptejte na důvod. Ptejte na dobu, jakou firma na trhu působí. Zde ale pozor, to, že firma na trhu působí krátce samo o sobě nemusí nic znamenat, ale pokud zde budou zkombinovány všechny varovné signály, jistě to už něco znamenat bude. Certifikáty kvality ISO 9001:2001 a ISO 14001:2005 vlastní v dnešní době několik málo firem, proto by jistě nebylo fér Vás nabádat k tomu, aby jste ho vyžadovali. Certifikace ISO je velmi náročná, proto může být i pro kvalitní a solidní firmu problém jej získat. Tyto certifikáty proto považujte prosím spíše jako naši vlastní záruku navíc.

 

Co znamená název Apis?
Slovo apis má několik významů - lze jej přeložit jako včela, nebo dokonce býk. Apis se také jmenoval římský bůh plodnosti a blahobytu. Pro nás je ale APIS zkratkou několika slov: Atraktivně Poctivě Inteligentně Spolehlivě